Sunday, May 11, 2014

KEJOHANAN MERENTAS DESA 2014

TARIKH: 10 MEI 2014
MASA: 7.30 PAGI- 12.30 TENGAH HARI
TEMPAT: KG CHUAH

OBJEKTIF:MELALUI PROGRAM INI:
1. PELAJAR LEBIH CERGAS DAN BERDISIPLIN
2. SEMANGAT KERJASAMA ANTARA RUMAH SUKAN DAPAT DIPUPUK
3. SEMANGAT KESUKANAN DAN AMALAN GAYA HIDUP SIHAT DAPAT DISEMARAKKAN

SASARAN: SEMUA PELAJAR SEKOLAH MENENGAH RENDAH AGAMA CHUAH


ATURCARA PROGRAM

7.30 PAGI                                     PELAJAR BERKUMPUL
                                                      REGANGAN
                                                      PETUGAS MENGAMBIL TEMPAT

8.30 PAGI                                     ACARA BERMULA

10.00 PAGI                                   ACARA PENYAMPAIAN HADIAH

12.30 TENGAH HARI                  JAMUAN 
                                                      BERSURAI

KEPUTUSAN KEJOHANAN MERENTAS DESA 2014

LELAKI
TEMPAT
NAMA
MASA
RUMAH
1
MOHD EKMAL BIN NATIMAN
16:50
MERAH
2
MOHD NORZAILIZAM BIN AJALI
17:05
KUNING
3
MOHD IMAN SUFI BIN SHAMSUL
17:34
BIRU
4
MOHD AKIF WAKIF BIN MOHD AZHARI
18:24
KUNING
5
MOHD SUFIAN BIN MUHAMMAD
19:29
BIRU
6
MOHD SYAFIQ BIN ROHAIDI
20:39
MERAH
7
MOHD SHAHRIMAN BIN MUHAMMAD
20:53
BIRU
8
MOHD HABIBUNNAZAR BIN GHULAM
21:26
BIRU
9
MOHD FAKHRULNIZAM SHAH BIN FAZIL
21:28
KUNING
10
MOHD SAFWAN BIN ZAZALI
22:14
MERAH

PEREMPUAN
TEMPAT
NAMA
MASA
RUMAH
1
NUR HANISYA NABILLAH  BT MOHD NIJAM
25:58
MERAH
2
NURUL FARAHEN BT MAT SANI
26:28
MERAH
3
NUR SYAHIRAH BT YUSAINI
26:50
BIRU
4
NUR ATHIRAH SYAHIRAH BT AZMAN
28:00
MERAH
5
NUR EMEERA SYEZREEN BT HASREEN
29:17
MERAH
6
NOR HAYATI BT NOR SALEM
29:35
BIRU
7
NUR SABRINA SHAHIRA BT MOHD ASHIK
29:45
BIRU
8
NUR SYAMILAH BT MOHD HAFIZ
29:55
KUNING
9
NUR FARHANA BT MOHD YUSOF
30:00
MERAH
10
FATIN NUR ALINA BT HAIRUDDIN
30:29
MERAH

KEPUTUSAN KESELURUHAN MATA PUNGUTAN RUMAH

TEMPAT
NAMA
MATA
1
MERAH
126
2
BIRU
98
3
KUNING
69
































KEM PRS SULUNG

Tarikh: 25, 26 dan 27 april  2014
Hari: Jumaat, Sabtu dan Ahad

Kelolaan Bersama: 
1. SMK KG BARU SI RUSA
2. SM AGAMA TELOK KEMANG
3. SMK PASIR PANJANG
4. SMK YAM TUAN RADIN
5. SMK BUKTI SAUJANA
6. SMR AGAMA CHUAH

MATLAMAT

Melatih PRS tahap muda agar lebih berdedikasi dan berkebolehan mempengaruhi rakan kearah positif.

MELALUI PROGRAM INI MURID DAPAT:
      4.1   Mengamalkan kemahiran interpersonal
      4.2   Berkemampuan memimpin
      4.3   Tahu cara menyelesaikan masalah dan membuat keputusan
      4.4   Menggunakan kemahiran kaunseling

PESERTA
Bil
Tingkatan 3
1
KHAIRUNNISA BT HISAMUDIN
2
MOHD AKID FAHMI BIN KHAIRUL ANNUAR
3
MOHD ALIF IKMAL BIN ROSLAN
4
NUR SYAMILAH BT MOHD HAFIZ



















KURSUS KEPIMPINAN 2014: PEMIMPIN BESTARI

TARIKH: 17 DAN 18 APRIL 2014
HARI: JUMAAT DAN SABTU

PROGRAM PEMIMPIN BESTARI
“BERWAWASAN, BERWIBAWA DAN BERAKHLAK MULIA”

ANJURAN
UNIT HAL EHWAL MURID & UNIT KOKURIKULUM,
SEK MEN REN AGAMA CHUAH

KELOLAAN
UNIT BIMBINGAN & KAUNSELING,
SEK MEN REN AGAMA CHUAH

MATLAMAT
1.1 Membantu mempercepatkan usaha intergrasi nasional
1.2 Memupuk semangat cinta dan sayang akan negara dan membina sikap   
      patrotisme, positif dan progresif
1.3 Melahirkan pemimpin yang mengamalkan nilai-nilai murni
1.4 Melahirkan pemimpim yang mengamalkan ciri – ciri kepimpinan yang baik dan     
      berwawasan.

Pada akhir program:
2.1 Murid lebih berkeyakinan dan berketrampilan dalam potensi diri    
      Pelajar
2.2 Murid mempunyai sahsiah yang tingggi serta berguna pada agama,
      bangsa dan negara.
2.3 Kemahiran komunikasi berkesan dapat ditingkatkan
2.4 Sikap murid lebih bertanggungjawab dan suka terhadap persekitaran dan dapat
      melaksanakan tugas dengan jujur dan dedikasi
2.5 Melahirkan pemimpin yang dapat menjadi “ Role Model” kepada pelajar-pelajar lain
2.6 Memahami dan mengetahui bidang tugas, peranan dan fungsi serta tanggungjawab masing-masing.

SASARAN:
Pengawas                                                                                 16 orang
Pustakawan                                                                               11 orang
Pembimbing Rakan Sebaya                                                       10 orang
Ketua Kelas                                                                                6 orang
Ketua Kelab dan Permainan, Sukan dan unit beruniform                9 orang 

Fasilitator:   
1. Cik Jamilah Bt Yahaya
2. En. Mohd Nadzmi Ikram bin Mohamad 
3. Cik Sofiyyah Binti Mohd Suhaimin
4. Abd Idzehan Bin Ilias




























MUTIARA KATA